O rasismu

15. february 2011 at 23:07 | caw |  Píšu o..
"Rasismus"
Tak pro začátek, nebudu tady ze sebe dělat svatouška! Jo, někdy v životě jsem asi řekla něco ne moc hezýho o romech, nebo třeba o vietnamcích. Ale nikdy bych nebyla toho názoru že např. "tahle země je pro bílý, ostatní ať táhnou!"
Ne, to nikdy.
Nechápu ty lidi, kteří to takhle berou.
Protože jo, může být rom, kterej je grázl, ale nemůžete podle něho soudit všechny ostatní. Protože takhle úplně stejně může bejt grázl i ten bílej. Nejhorší je, když někdo uvidí roma tak mu dá hned nálepku "špína" , nebo "grázl". Ale víte co? My nejsme o nic lepší. Bílí totiž taky kradou, taky zabíjí, taky se mlátí, taky dělají ty špatný věci za který ty Romy nemají rádi.
A to že nemají co dělat v naší republice? A co mají co dělat Češi (nebo kdokoliv jinej) třeba v Americe, v Německu, v Anglii .. ? Taky se tam stěhujou a brání jim někdo? Ne.
Všichni lidi by měli mít stejný práva, tak proč někteří říkají "On za to může, on je černej!"
No a co že je? Vyčítá Vám někdo že jste třeba blonďatí? Vyčítá Vám někdo že máte pihy, že máte jedno oko modrý a druhý zelený?
Ne.
Ale jak máte jinou barvu pleti hned jste za bastarda. Nechápu to, každej je jinej, jakej je rozdíl mezi dvěma lidma co mají odlišnou barvu vlasů a dvěma s odlišnou barvou pleti?
Ale co víte, třeba za pár let bude už i ta barva vlasů problém! Třeba budou muset být všichni blonďatí a modroocí jak za Hitlera! K tomu chtete dojít tím utlačováním menšin?

Tak se už vzpamatujte. Mezi lidma jsou rozdíly a to je dobře.
 

1 person judged this article.

Comments

1 johanka-k johanka-k | Web | 1. march 2011 at 19:00 | React

Naprosto s tebou souhlasím.Já sama proti nikomu nic nemám,ale beru jeho povahu.Takže pokud je někdo "černý" a chová se špatně,je to špatné,ale totéž platí o "bílých".Prostě neřeším vzhled...

2 Mrkev Mrkev | 2. december 2011 at 16:05 | React

V létě jsem se při procházce se psem setkala s cca 10letou romskou holčičkou, která se mně zeptala: "Paní, máte ráda cikány?" Musím se přiznat, že mně ta otázka docela dost zarazila. Řekla  jsem jí, že mi nevaděj, pokud někomu třeba neubližujou, s čímž ona souhlasila a pak akorát řekla takovým posmutnělým hláskem, že jsem asi jediná, kdo se na ně takhle dívá... Ale stejně jsem si připadala provinile a styděla jsem se v tu chvíli za sebe i za všechny bělochy. Říct, že mi nevaděj, připadá mi to, že to je jak kdybych mluvila třeba o pavoucích! Myslím, že každý by se měl ocitnout v takovéhle situaci, protože by ho to možná donutilo přinejmenším se nad tím zamyslet. Ať jsme rasisti nebo antirasisti, kolik z nás SKUTEČNĚ nějakého Roma zná, baví se s ním, kamarádí se s ním, ví, co si myslí, jak se dívá na svět, co cítí? Když se o nich bavíme, je to O NICH, ale BEZ NICH... Díky za článek!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement