O angličtině

17. november 2011 at 12:55 | caw |  Píšu o..
Na tomhle blogu můžete vidět anglická slovíčka v záhlaví, v menu, někdy i v článích. Znamená to tedy, že je autorka zdatná v angličtině? Nikoliv. S bídou dám dohromady nějakou tu větu, jakž takž přeložím nějakej ten text a - ikdyž to přiznám nerada - google překladač je můj velkej kámoš. Ne dobře, nejsem na tom úplně nejhůř ale říkám Vám narovinu - nedomluvila bych se.

Ale proč? Anglina mě baví, ráda bych se ji učila jenže problémem je náš učitel. Na naší škole máme angličtináře tři (teda na druhým stupni). Ten první je takovej všeznalec, má dvě univerzity a umí asi 5 jazyků. Je hodně přísnej, ale naučí. Druhá učitelka umí sice jen anglicky,ale za to výborně - měli jsme ji v 7. třídě a to byl snad jedinej rok angličtiny, kterej mi něco dal. A pak třetí - náš učitel. Učí jinak češtinu, kterou teda fakt učí, ale dát ho jako učitele angličtiny nebyl moc dobrej nápad. Anglicky umí,to jo, jenže naučit nás to neumí. V hodinách AJ tedy neděláme prakticky nic. Pokud nepočítám filmy,občas slovíčka nebo gramatika na počítačích, křížovky apod. Prostě věci, kterýma nás anglicky opravdu nenaučí.

Víte co.. já se druhým rokem učím ruštinu (ikdyž Rusko nesnáším, ale Německo ještě víc, němčina se mi opravdu, ale opravdu nelíbí a na fráninu nemám nervy) a mám pocit, že bych se domluvila líp rusky jak anglicky. Jistě, ruština je v mnohým podobná češtině, jenže angličtinu se sakra učím od 4té třídy!

A nejhorší na tom je, že my bysme se fakt chtěli učit. I ty, který škola fakt nebaví to štve, protože by se radši učili než dělali ty blbosti, který nikoho nebaví. A už jsme mu to i řekli a kolikrát. Jenže on se z toho vždycky nějak vykecá a stejně nic. Už jsem to říkali i zástupkyni ředitele a ona nám řekla, že s tím něco udělá,ale nevím..

Já.. bych se opravdu chtěla umět anglicky domluvit. Neříkám konverzovat na úrovni rodilého mluvčího, ale alespoň se domluvit! Chci hodně cestovat,ale budu moct, když se ani nedomluvím...?!

Se spolužačkou máme v plánu ve druhým pololetí devítky chodit na kurzy AJ, ale ono to taky není nejlevnější a proč máme PLATIT za něco, na co máme právo učit ZADARMO se ve škole..?

Btw: takže pokud se někdy budu snažit napsat něco anglicky a nevyvede se to - omlouvám se ;)
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Pokud jde o hudbu máš nejradši..

Taneční, disco.. 17.4% (12)
Rock, hard rock, metal.. 20.3% (14)
hip hop, rap.. 15.9% (11)
pop, rnb.. 21.7% (15)
vážná hudba, opera.. 11.6% (8)
něco jiného 13% (9)

Comments

1 Atze Atze | Web | 17. november 2011 at 18:06 | React

Na tohle mám jednu radu - rovnou za ředitelem.
Nikoho totiž nezajímá, co chcete vy. Pro ně je hlavní, že tam chodíte a mají z vás peníze od státu.

2 Atze Atze | Web | 17. november 2011 at 18:06 | React

Jo ! Málem bych zapomněla.
Líbí se mi tvoje menu, jak jsi tam popsala sama sebe, to je výstižný :)

3 An An | Web | 19. november 2011 at 14:45 | React

Jo, tak teď jsi přesně vystihla naší němčinářku. Učíme se něminu od..tři roky? A umíme možná tak základy, což mi vůbec envadí, protože něminu nenávidim :D
Ájinu zase pro změnu miluju. Možná to bude učitelkama, který jsme měly a který fakt naučily. Nejhorší bylo, když ředitel minulej rok vyhodil angličtinářku, kterou jsme měli a která i když byla fakt přísná, naučila a občas  sní byla i sranda. Celou třídu to strašně vzalo, všichni sme brečeli, fakt nekecám i kluci měli na krajíčku když sme všichni stáli u ní v kabinetě a loučili se. S každym si potřásla rukou, řekla námpár povzbudivejch slov, utěšovala kámošky ať kvůli takový kravině nebrečí a všichni sme pustili slzy když se s ní kámoš objal. Jojo chybí nám, prostě nás za ty roky naučila strašně moc věcí a za to sem jí vděčná.

4 Puff Puff | Web | 22. november 2011 at 16:01 | React

Jep...naprostej souhlas s An. Naše němčinářka ej...fůůůj :D :D. To, jak odcházela naše nejskvělejší učitelka a jak jsme všichni brečeli je pravda...Já to držela a když mi řekla, že jsme prostě šikovná a že mi dá na výzo jedničku, tak už jsem se neudržela a rozbulela se kompletně... Teď nas učí An mamka... Jo, neni to špatná učitelka, ale je až moc hodná, ani trochu přísná a tak skoro nikdo nedává pozor. Takže stejně jako o němině -_-

5 Caw Caw | Web | 22. november 2011 at 17:53 | React

[2]: no asi se to jinak vyřešit nedá..máš pravdu :) jo a díky.:)

[3]: němčina se mi nelíbí, nemám ráda tu zemi ani jazyk :D já mám ráda učitele/ky, kteří něco naučí, jsou tak přiměřeně přísní a je s nima sranda. Nesnáším naopak  ty, který buď jen buzerujou a musíme se šrotit, nebo naopak ty, který o nás asbsolutně nemají zájem..

[4]: no to je blbý, když je někdo až moc hodnej, myslím, že když už jsem učitel, měla bych si získat trochu respekt, je to pak lepší jak pro žáky, tak pro toho učitele

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement