O opilých teenagerech

21. november 2011 at 19:23 | caw |  Píšu o..
Myslím, že když už chci o něčem psát, měla bych o tom něco vědět. A proto bych si měla vybírat témata, kterým rozumím. Protože, co si budeme povídat, přece tu nebudu psát ofyzikálních zákonech, nebo třeba onynější situaci na Aljašce, když jsou to věci, o kterých nevím pomalu ani ťuk.
Považuji skoro za umění, když někdo dokáže z fleku psát o věcech, které nezná, o kterých toho moc neví. Ale to bych zase odbíhala od tématu…

Dnes chci psát o věci, která se týká mě a týká se spousty mých vrstevníků, kterými můžete být i Vy. Poslední dobou žiju ve společnosti lidí, no spíše dětí, puberťáků, jejichž normální a pravidelnou zábavou je sednout v pátek někde u flašky a tak prožít celý víkend. Nebudu ze sebe dělat svatouška, taky jsem to tak několikrát "praktikovala".
Ale začala jsem o tom přemýšlet. Proč to vlastně děláme? Dobře víme, že alkohol a jiné návykové látky jsou buď povoleny od 18 let, nebo zakázány.


Dospěla jsem k několika důvodům:
  • 1. Necháme se strhnout partou - klasický případ - chceme být strašně in a cool, chceme patřit k těm oblíbeným. Jenže tak většinou narazíme na lidi, kteří nejsou zrovna vzorem slušného vychování. A pak se strhneme s nimi - alkohol, cigarety, v horším případě tráva a v tom nejhorším tvrdší drogy, automaty apod. Nejen, že to ničí naše zdraví, může nám to způsobit kdejaké problémy, ale taky to nehorázně leze do peněz, a kde na to budou brát 13,14,15 letý děcka, který ještě nevydělávají? Můžete hádat…
  • 2. Chceme zapomenout, přijít na jiné myšlenky - I to může být důvodem. Máme problémy doma, ve škole, s kamarády, s láskou. Kdo by nechtěl někdy "vypnout"? A právě alkohol může být pro mnohé "ideálním" řešením. Jistě, na chvilku zapomeneme, na chvilku to vyřeší všechny naše problémy, ale ničemu to nepomůžu. Přesto je to pro některé řešení, i když dobře ví, že až vystřízliví, vyspí se, z kocoviny bude všechno zase jako dřív.
  • 3. Třetí bod je bod, u nějž se chci chvíli zastavit. Myslela jsem si, že tohle dělají hlavně holky, ale můj kamarád mě přesvědčil, že to určitě není případ jen holek. Takže - znám hodně lidí, kteří pijí, protože v tom "stavu" se dokáží odhodlat k věcem, které by střízlivý těžko udělali. Hlavně když jde o to, že např. chtějí nějakého kluka/holku, ale bez alkoholu, který jim nejspíš dodá odvahu, by za ním/ní nikdy nešli. Tohle mi přijde jako největší "srabáctví". A co mě nejvíc dokáže vytočit je, že potom začnou všude machrovat jak s tím a tím měli to a to ale víte co? Kdyby se nenapili, nikdy by se k tomu neodhodlali! Snad pokud o někoho stojím, nemusím se opít, abych byla schopná za ním jít…tohle vážně nikdy nepochopím.
  • 4. A čtvrtým důvodem je to, že pijí prostě pro zábavu. Ze začátku je to sice sranda, ale postupem času začnete zjišťovat, že se už bez alkoholu nedokážete ani bavit a to je už problém. Myslím, že stojí za to to přehodnotit, než vůbec začnete.
Nechci tady nikoho vychovávat, nikomu nic nakazovat, protože jsem asi ta poslední, co by tohle měla dělat. Prostě jen píšu, jak to vidím já, nic víc, nic míň. :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Puff Puff | Web | 22. november 2011 at 15:55 | React

Já začla bodem číslo jedna. Bylo mi to fakt blbý, že jsem nikdy nebyla vožralá a tak jsme to zkusola. Ne, neopila jsme se, jen jsem byla trošku...maličkato v náladě. Opila jsem se až jednou a to bylo vážně pro zábavu. Bylo to na oslavě narození mý nový sestry, tak sem to prostě přehnala. Bylo mi strašně....zvratky, padání...a to nemluvím o následujícím dni, kdy jsem musela hrát, že jsme v pohodě, jen trochu unavenám, protože jsem šla dlouho spát, ale jinak jsem přece nic nepila ;)  :D :D Ten bod, kdy si někdo myslí, jak se odhodlá... Já byla odhodlaná, že prostě vyznám jednomu klukovi, co k němu cejtím. Věděla jsem dost dobře, že to zvládnu i bez alkoholu, ale řekla jsem si, že kdyby mě odmítl, tak to můžu svíst na to, že njsem nebyla při smyslech a on to pochopí. No a tak jsem šla na koncert, nedala jsem si ani kapku, ale on si mohl myslet, že něco mám Nakonec to dopadlo jinak, protože se opil on a vyznal mi city sám přes smsku, páč mě viděl s jiným klukem... Okok, zas moc melu :D :D No, každopádně, když už se napiju, tak spíš proto, že... docela mi to chutná, no... :D :D Ale chlast je svinstvo, takže ... příležitostně :) :D

2 Caw Caw | Web | 22. november 2011 at 17:40 | React

[1]: no jako mám to asi podobně. máš pravdu, že chlast a podobně je svinstvo, znám různý příklady z mýho okolí a rodiny, co s tebou tyhle věci můžou udělat a nikdy tak nechci dopadnout. Ale když příležitostně, tak s citem a nevidím v tom nějak moc problém.. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement