Úvaha - Trest smrti

25. february 2012 at 21:07 | caw |  Píšu o..

V češtině jsme měli za úkol napsat úvah na jedno ze dvou témat. Prvním tématem byly peníze, druhým trest smrti v ČR. Nakonec jsem se rozhodla psát o trestu smrti a mém názoru na něj.. tak tady to je :) Je to krátký, rozepsala bych se víc,ale měli jsme limit 1-2 stránky A5 (popsala jsem asi 1 a půl)

Proč jsem si toto téma vybrala? Je to téma, na které se dá nahlížet z různých stran a to je dle mého názoru pro úvahu ideální.
Z jedné strany bych byla pro, poněvadž řekněte sami, kolik lidí by za své činy zasloužilo tento trest? Kolik lidí už týralo a brutálně vraždilo jiné osoby, mnohdy i svou vlastní rodinu. Myslím,že bych se jich nenašlo zrovna málo. A co třeba teroristé, kteří už tolikrát způsobili smrt stovky nevinných lidí, jenž nic neudělali, jen byli v nesprávné chvíli na nesprávném místě. Tito lidé si podle mého názoru život opravdu nezaslouží.
Problém ovšem nastává tehdy, kdy není jisté, že obviněný člověk čin opravdu spáchal a tudíž by se mohlo stát, že bude k smrti odsouzen nevinný člověk.
Trest smrti je tedy velmi rozporuplná záležitost, kdyby bylo po mém, nejspíš bych ho v České republice nezaváděla. Je pravda, že by se asi našli tací, kteří by si ho zasloužili, kdyby se však později prokázala jejich nevina, těžko by je někdo vzkřísil z mrtvých, kdežto z vězení mohou být propuštěni. Toť můj názor na trest smrti. A jaký je ten váš?
 

2 people judged this article.

Poll

Jsi pro trest smrti v ČR?

ano
ne
nevím

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement